Mida me teeme?

Meie eesmärk on toetada vigastatud võitlejaid kohe peale nende õnnetust ja aidata neil pöörduda võimalikult kiiresti tavaelu juurde tagasi. Selleks oleme algatanud koostöös Kaitseministeeriumi, Kaitseväe, Kaitseliidu ja paljude sponsorite ning vabatahtlikega “Sinilille kampaania”.

Mis on Veteranipäev?

Veteranipäeva tähistamisega 23. aprillil täname ja tunnustame neid mehi ning naisi, kes on sõjalistel operatsioonidel kodust kaugel tugevdanud Eesti julgeolekut ja rahvusvahelist tõsiseltvõetavust, samuti nende perekondi ja lähedasi. Veteranipäev on uus kasvav ja laienev traditsioon, mis sai alguse 2013. aastal. Keskseteks üritusteks on Veteranirock ja Sinilille jooks Tallinnas.

Miks “Sinilill”?

Sinilill valiti veteranide toetussümboliks 2013. aasta kevadel toimunud avaliku ideekonkursi tulemusena. Konkursile laekus 31 ideekavandit, mille seast veteranidest ja ekspertidest koosnev žürii tunnistas parimaks disainer Heino Prunsvelti töö “Sinilill”.

„Toonasest kogemusest tekkis mõte ühendada mütsimärk sinilillega ja teha nendest stiliseeritud kooslus. Sinilill sobib toetussümboliks suurepäraselt, sest on üks väheseid lilli, mis veteranipäeval looduses õitseb ning samuti teab seda lille iga eestlane,“ lausus Prunsvelt.

SINILILL

Kandes 23. aprillil tähistatava veteranipäeva eel ja ajal sinilille täname üheskoos Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veterane nende panuse eest meie riigi heaks.